Планетологи стверджують, що мають переконливі докази вулканічної активності на Венері
Планетологи стверджують, що мають переконливі докази вулканічної активності на Венері

Планетологи з Німеччини, США, Росії та Нідерландів знайшли нові докази вулканічної активності на Венері. Раніше планета виявляла велику вулканічну активність, проте кілька сотень мільйонів років спостерігається її значне зниження. Визначити, чи є на цій планеті вулкани, що й досі діють, вченим заважає її щільна гаряча атмосфера, повідомляє lenta.ru.

Eчені використовували дані інструменту « Venus Monitoring Camera» європейської автоматичної міжпланетної станції «Венера-Експрес», яка досліджувала планету в період з 2006 по 2014 року. Станція з інтервалом у кілька днів зафіксувала інтенсивні температурні коливання в чотирьох місцях на поверхні Венери. Такі перепади температури добре узгоджуються з припущенням про її вулканічну активність.

У дослідженні, опублікованому в 2010 році, дослідники повідомили про виявлення інфрачервоного випромінювання від трьох районів Венери з передбачуваною вулканічною активністю. У 2006-2007 роках вмісту діоксиду сірки у верхніх шарах атмосфери планети різко зріс, але його концентрація протягом наступних п’яти років поступово спадала. Вчені пов’язали це з викидами газу від виверження вулканів. У ході нового дослідження план етологи стверджують, що отримали переконливі докази наявності на Венері вулканічної активності.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ