Акула у кратері
Акула у кратері

Американські океанологи знайшли живих акул у кратері активного підводного вулкана Кавачі. Через екстремальні умови усередині кратера вулкана вчені могли занурювати туди відеокамеру максимум на одну годину. Під час одного з сеансів на глибині 45 метрів океанологи побачили всередині кратера акул двох видів (бронзову акулу-молот і шовкову акулу), а також ската Hexatrygon bickelli, медузу і декількох риб, повідомляє Natioanal Geographic Society.

Тварини добре почуваються попри високу температуру та підвищену кислотність середовища. «Великі морські тварини живуть у дуже гарячій воді з високим рівнем кислотності. Залишається тільки з’ясувати, як вони адаптувалися до такого екстремального середовища», – зазначив інженер Бреннан Філліпс, який проводив зйомку.

Зазначимо, Кавачі – один із найактивніших підводних вулканів на південному заході Тихого океану. Вулкан названий на честь морського бога Нью-Джорджії, місцеві називають його «Піч Кавачі». Починаючи з першого зафіксованого виверження в 1939 році, вулкан піднімався та опускався над рівнем моря 8 разів.

У травні 2000 року жерло вулкана знаходилося нижче, однак часті виверження піднімали рівень розпеченої лави вище 70 м над рівнем моря, над вулканом постійно підіймалася хмара пари заввишки понад 500 м.

Читайте: У Чилі прокинувся один із найнебезпечніших вулканів

Інформаційний акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ