Учені встановили, що Венера могла бути першою населеною планетою у Сонячній системі
Учені встановили, що Венера могла бути першою населеною планетою у Сонячній системі

Група американських учених заявила, що 3 млрд. років тому клімат на Венері був не таким жорстким, як зараз, тому вона могла стати першою живою планетою в Сонячній системі. Про це інформують Цікавості.

Відповідно до результатів дослідження, які будуть представлені на цьому тижні в рамках засідання Американського астрономічного товариства в Пасадені, випливає, що, коли на Землі з’явилися примітивні бактерії, Венера, можливо, мала м’який клімат і була заповнена океанами глибиною до 2000 метрів.

«Якби ви проживали на Венері 3 мільярди років тому на низьких широтах і в низинах, то не побачили би відмінності від життя в тропіках на Землі в даний час», − заявив представник Інституту космічних досліджень Гоббарта у Нью-Йорку Майкл Вей, який займався вивченням цієї планети.

Він зауважив, що, можливо, небо на Венері в той час було похмурим, а в деяких регіонах цілодобово лив дощ. За його словами, якщо розрахунки вчених вірні, то океани на Венері зникли лише 715 мільйонів років тому, а значить, часу їх існування вистачило для появи мікробів.

Інші дослідники також погодилися з тим, що, незважаючи на різні долі двох планет, Земля і Венера можуть бути схожі. Науковці сподіваються, що майбутні дослідження допоможуть дізнатися, чи була Венера населеною. Щоправда, це буде досить складно реалізувати, оскільки потрібний розвиток технологій і гроші, щоб створити корабель, який зможе не тільки сісти на Венері, але й існувати на ній, а щоб «вижити», роботу доведеться навчитися зариватися у поверхню планети».

Читайте: Ілон Маск пообіцяв заселити Марс мільйоном землян

БЕЗ КОМЕНТАРІВ