Учені не можуть зрозуміти причину втрати кисню в атмосфері
Учені не можуть зрозуміти причину втрати кисню в атмосфері

Учені повідомили, що атмосфера Землі з невідомої причина почала втрачати кисень. Про це інформують Цікавості.

На щастя, поки що не йдеться про обсяги, що змушували би серйозно хвилюватися, оскільки протягом останніх 800 тисяч років рівень кисню знизився на 0,7 відсотка. Тим не менше, вчені б’ють на сполох, оскільки так і не можуть зрозуміти, чому це відбувається.

«Ми провели аналіз більше з цікавості, ніж заради певних очікувань», – зауважила геолог Деніел Столпер із Прінстонського університету.

«Ми не знали, чи буде рівень кисню більшим, меншим або залишиться на колишній позначці. Але, як з’ясувалося, є досить чітка тенденція», – підкреслила науковець.

Слід зазначити,  що атмосферний рівень кисню серйозно змінювався протягом всієї історії Землі, проте навіть вчені не у змозі отримати якісь конкретні цифри. Поки відомо лише те, що протягом перших кількох мільярдів років в атмосфері нашої планети взагалі не було ніякого кисню. Потім, завдяки розвитку крихітних водоростей – ціанобактерій, – в атмосфері поступово став накопичуватися кисень, що згодом викликало справжній апокаліпсис для безкисневих форм життя.

Якщо забути про історичну складову цього питання, то єдине, що нині знають учені – що рівень кисню дуже динамічний. Підтримувати його рівень в атмосфері допомагають рослини, які його виробляють в результаті процесу, відомого як фотосинтез. У це складно повірити, але навіть силікатні породи (якщо розглядати питання в більш тривалому часовому аспекті) «споживають» кисень.

Проблема полягає в тому, що при достатній кількості часу невеликий витік може перетворитися в дуже серйозну катастрофу світового масштабу, здатну змінити рівень населеності планети.

Читайте: Туристи зможуть мандрувати космосом наступного року

БЕЗ КОМЕНТАРІВ