Дослідники знайшли новий доказ існування загадкової темної енергії
Дослідники знайшли новий доказ існування загадкової темної енергії

Спостерігаючи галактичні скупчення, а також космічні «пустелі», вчені змогли знайти ще один доказ існування загадкової темної енергії. Про це інформує Naked Science.

Тривалий час науковці вважали, що Всесвіт розширюється з однаковою швидкістю, але 1998 року ця теорія була спростована групою вчених. За допомогою спостережень за спалахами наднових першого типу вчені з’ясували, що розширення Всесвіту прискорюється. За причину вважали вплив темної енергії – таємничої субстанції, що становить більше 70% від усього, що є в нашому Всесвіті. Учені і досі майже нічого не знають про темну енергію і не можуть з упевненістю говорити про її існування.

І ось дослідники отримали нову інформацію про те, що темна енергія дійсно може існувати. Вчені зробили спробу знайти сліди загадкової субстанції в «розтягуванні» фотонів «луни» Великого вибуху. Відповідно до розрахунків, у разі існування темної енергії фотони з космічних «пустель» повинні бути трохи холодніше частинок світла з галактичних скупчень.

Дослідники дійшли висновку, що ефект «розтягування» світла дійсно може існувати, причому його сила вкладається в моделі, що описують Великий вибух. Останнє надзвичайно важливо, оскільки інші вчені проводять схожі дослідження, що не вкладалися в загальноприйняту космологічну модель і їх вважали помилковими.

Читайте: Учені виявили нову планету в Сонячній системі

БЕЗ КОМЕНТАРІВ