Учені знайшли причину розвитку людського організму
Учені знайшли причину розвитку людського організму

Учені з французького Університету Ґренобль-Альпи дослідили механізми, що лежать в основі розвитку ембріона тварин і людини. Відповідно до результатів дослідження, головну роль у цьому процесі відіграє геометрія тіла зародка – передають Цікавості.

Учені зауважили, що у процесі морфогенезу зародок зазнає складні деформації і набуває задану форму. Згідно з їхньою інформацією, певні гени регулюють активність ключових молекул, що беруть участь в цьому процесі, наприклад, білка міозину — головного компонента м’язових волокон. Щоправда, дослідникам досі не вдалося з’ясувати,  як саме відбувається поява нових структур і органів.

У цілому науковці детально дослідили процес подовження тіла зародка дрозофіли, щоби з’ясувати, від чого залежить переміщення всередині клітин ембріона. У рамках цього дослідження вчені вдалися до методу скінченних елементів, який полягає в пошуку рішень диференціальних рівнянь, що описують поведінку тіла і рідин. Це дозволило біологам визначити, як розподіл міозину в тканинах ембріона впливає на розвиток зародка.

Завдяки цьому вдалося встановити, що міозин дійсно викликає масштабні переміщення клітин, які спостерігаються при морфогенезі. При цьому важливу роль відіграє нерівномірний розподіл білка у тканинах, залежний від певної геометрії тіла зародка, що формується на початкових етапах розвитку. Відповідно, кінцеву форму організму визначає взаємодію між міозином і структурою ембріона.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ