Час
Психологи назвали це явище «святковим парадоксом»

Люди середнього та похилого віку вважають, що з віком час минає швидше. Пояснення цього феномену мають доктор психологічних наук з Університету Каліфорнії Джеймс М. Бродуей і його асистентка Брітні Сандовал. Про це повідомляє Dobryjlikar.

Експерт розповів, що люди можуть оцінювати тривалість події з протилежних точок зору: з перспективною позиції (поки подія ще триває) та з ретроспективної позиції (після того, як вона завершилась).

Окрім того, наш досвід сприйняття часу змінюється разом із нашими вчинками, думками чи почуттями з цього приводу. Насправді, коли ми веселимося, час наче «летить». А коли ми нудьгуємо, то здається, що він немовби «повзе».

Явище, яке психологи назвали «святковим парадоксом», пояснює, чому в ретроспективі людям здається, що час минає швидше, коли вони стають старшими.

З дитинства і до початку дорослого життя ми переживаємо багато свіжих вражень і освоюємо безліч нових навичок. Але вже в дорослому віці наше життя стає рутинним. В результаті, коли ми розмірковуємо про дитячі роки, нам здається, що вони тривали довше.

Читайте: Австралійська дослідниця пояснила походження часу

БЕЗ КОМЕНТАРІВ