Поверхня Місяця
Поверхня Місяця

Учені виявили, звідки взяти воду на поверхні супутника Землі. Дослідники пропонують майбутнім колонізаторам Місяця видобувати воду за допомогою дистиляції, тобто випаровування рідини та подальшого її охолодження й конденсації пару, пише ТСН. З кожного кубічного метра поверхні супутника можна зібрати до 190 мл води.

Це дослідження може стати справжнім проривом в освоєнні космосу. Його результати автори опублікували в журналі «Icarus». Учені запропонували дистилювати воду, яка, імовірно, починає випаровуватися з місячного ґрунту під час сходу Сонця.

На думку авторів дослідження, незважаючи на розрідженість атмосфери супутника Землі та мале прискорення вільного падіння, із настанням ночі на Місяці вода починає охолоджуватися, а зі світанком — випаровуватися. Дослідники припускають, що для того, щоб зібрати воду, доцільно розставити спеціальні пластикові куполи, на яких у денний час могла б конденсуватися вода.

Нещодавно Інформаційний акцент повідомляв, що планетологи з NASA виявили в кратерах Марса скло, у якому вчені сподіваються знайти сліди життя.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ