0,,18631619_303,00
Документ схвалили майже одностайно, утрималися лише десятеро народних обранців

Польський Сейм підтримав постанову, згідно з якою Волинську трагедію 1943-45 років визнали «геноцидом, вчиненим українськими націоналістами проти мешканців ІІ Речі Посполитої». Про це повідомляє Telewizja republika.

Документ ухвалили майже одностайно, утрималися лише десятеро народних обранців, 18 – не голосували. Раніше геноцидом вбивства поляків на Волині вже визнав Сенат Польщі.

Основою резолюції став проект владної партії «Право і справедливість». До постанови внесли єдину поправку: з тексту викреслили слово «братовбивчі», яке стосувалося подій на Волині.

У такий спосіб парламент хоче віддати данину «громадянам Другої Речі Посполитої, по-звірячому вбитим українськими націоналістами».

11 липня визначили як День пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА.

У резолюції Сейму не обійшли увагою і вбивства українців, вчинені польськими збройними підрозділами: «Згадуючи злочини українських націоналістів, не можна ані применшувати, ані ставити під сумнів польські акції відплати проти українських поселень, під час яких також гинуло цивільне населення».

Водночас, про кількість загиблих українців у документі не йдеться. Не порушується також питання про те, чи не вдавалися польські підрозділи до злочинів проти людяності.

«Усі ці трагічні події мають бути у пам’яті прийдешніх поколінь», – закликають польські депутати.

У резолюції Сейму депутати також закликали президента Польщі відзначити нагородами тих українців, які рятували поляків від смерті, ризикуючи власним життям.

Крім того, у резолюції висловлюється солідарність з Україною, яка бореться з зовнішнім агресором за територіальну цілісність. Підкреслюється, що єдиною дорогою до істини є шлях до примирення.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ