fc9e42cc56 2
Проведення референдуму щодо умов членства України в ЄС ініціювала фізична особа

Національний виборчий комітет Угорщини (NVB) відхилив ініціативу проведення референдуму про умови вступу України в Європейський Союз. Це рішення ухвалили на засіданні комітету в Будапешті, повідомляє Mukachevo.net.

Питання, яке пропонували винести на референдум в Угорщині, було наступним: «Чи бажаєте Ви, аби угорський парламент затвердив Договір про приєднання між Україною та Європейським Союзом лише за умови, щоб Закарпатській області в західній частині України, зокрема району міста Берегове (Берегсас) було дозволено провести референдум щодо їх територіальної приналежності (право стати частиною Угорщини або іншої держави, стати суверенною державою або залишатися частиною України) і адміністративного статусу?».

Проведення референдуму ініціювала фізична особа. NVB одностайно ухвалив, що ця ініціатива суперечить міжнародним договорам, а також Статуту ООН, який ратифікував угорський парламент.

Статут забороняє державам-членам брати участь у справах, які підпадають під внутрішню юрисдикцію інших країн. Конституція Угорщини також забороняє проведення референдуму щодо міжнародних договорів.

Рішення може бути оскаржене протягом 15 днів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ