прибирання снігу
Дороги готові до зими лише на третину

Автомобільні дороги загального користування, а також дорожні підприємства та організації готові до експлуатації та роботи в осінньо-зимовий період лише на третину. Про це повідомила прес-служба Держагентства автомобільних доріг України («Укравтодор») з посиланням на начальника управління експлуатаційного утримання доріг та безпеки руху «Укравтодору» Олега Федоренка.

За його словами, на сьогодні дорожні підприємства та організації мають у наявності лише 331 тис. тонн піску й 40 тис. тонн технічної солі, що становить лише 37% і 30% від необхідної потреби. «На перші заморозки цих запасів вистачить, проте за нормативними показниками до початку зими їх має бути щонайменше втричі більше», – цитує прес-служба слова чиновника.

Також у повідомленні наголошується, що для підготовки дорожнього господарства України до цьогорічної зимівлі в дорожників є щонайбільше 1 місяць, проте наявне фінансування не дає змоги здійснити вчасно заготівлю солі, фрикційних та паливно-мастильних матеріалів, не вистачає навіть на ремонт техніки. «Дефіцит коштів пояснюється просто: левову частку фінансового ресурсу – 1,8 млрд. грн., з передбаченого держбюджетом на цей рік – 2,6 млрд. грн., як того вимагав стан вітчизняної дорожньої мережі навесні, а також за завданням уряду, було спрямовано на ліквідацію дефектів дорожнього покриття», – йдеться в повідомленні.

При цьому, за словами Федоренка, розв’язати проблему з підготовкою до зимового періоду можна за 1,6 млрд/ грн, які повинні надійти на рахунки відомства в найближчі чотири місяці. Він також зазначив, що з початку року дорожники ліквідували лише трохи більше половини ям на дорогах.

Нагадаємо, у держбюджеті на 2015 рік на фінансування дорожнього господарства закладено 25,5 млрд. грн.., з них близько 3,4 млрд. грн.. буде витрачено на ремонт і будівництво дорожньої мережі, решта суми буде спрямована на погашення боргових зобов’язань «Укравтодору». Крім того, Міністерство інфраструктури розраховує на створення в наступному році спеціального дорожнього фонду, що дозволить зібрати на ремонт доріг близько 40 млрд. грн. За словами керівництва Мінінфраструктури, дорожній фонд формуватиметься за рахунок паливного акцизу, плати за проїзд вантажного транспорту вагою понад 12 тонн і штрафів за перевантаження автомобілів.

 Інформаційний Акцент

  • Саша

    На песочьке один знакомый купил сейчас себе бентли

  • КЕНТ

    ЗАТО ХВАТИЛО НА ДОМА И МАШИНЫ КРУТЫЕ ВСЕЙ ВЕРХУШКИ ПИВОВАРСКОЙ.

  • СКОЛЬКО МОЖНО РАЗВОРОВЫВАТЬ НАШУ УКРАИНУ.