Вадим Карасьов
Вадим Карасьов, директор Інституту глобальних стратегій

Більшість українських партій – це не партії, а «політичні проекти». Вони створюються з харизматичних лідерів та потужної зовнішньої реклами і зникають, щойно власники втрачають адміністративні та фінансові ресурси. Саме через це Україна вже 25 років не може вийти із соціально-економічного глухого кута. Цю думку висловив директор Інституту глобальних стратегій  Вадим Карасьов на своїй сторінці у Фейсбук.

«У політпроектів немає ані стійкої ідеології, ані реальних членів. Українські партії – це ТОВ, які живуть в логіці бізнесу, а не політики. Вони переходять від одних власників до інших – зливаються з більш сильними компаніями, як це відбувається в світі корпорацій», – пише експерт.

Карасьов вважає, що в цій загальноукраїнській політичній тенденції є лише кілька винятків – «Свобода» та, певною мірою, «Батьківщина».

«Свободу» створювали студенти – дисиденти та ідеалісти, фанатичні патріоти. Як би ми не ставилися до «Свободи», поділяли або не поділяли її погляди, вона зберегла цей дух і сьогодні… «Свободу» не можна продати, не можна переписати її програму під меседжі, що гарантують результат на виборах. «Свобода» зробила багато помилок, але це справжня політична сила. У «Батьківщини» інша історія – але це теж реальна партія з реальними членами та активістами», – вважає він.

Карасьов міркує: «Коли ж Україна вирулить із болота, в якому ми опинилися? Коли зміниться еліта. Коли, як в будь-якій європейській країні у нас з’являться не політпроекти, а справжні політичні сили – ліві, праві, ліберальні, демократичні тощо. Зі своєю історією, ідеологією, принципами, поглядами, реальними членами і внутрішньопартійною демократичною системою виборності керівництва».

Серед суспільства, резюмує Карасьов, зростає запит на справжні партії, однак «процес триває дуже повільно».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ