2
Українські політики можуть знищити країну зсередини, вважає аналітик Bloomberg

«Цього разу не Путін: Україна сама грається у політичний суїцид» – таку назву має стаття видання Bloomberg, в якій автор зазначає, що внутрішні протистояння в українській владі можуть мати фатальні наслідки для країни і без зусиль з боку Росії.

«Із все ще свіжими спогадами про провал Помаранчевої революції Україна стоїть перед ризиком того, що внутрішні протистояння знищать другу за десять років спробу вирватися з полону комуністичного минулого», – вважає автор.

У статті згадали конфлікт між Олегом Барною та Арсенієм Яценюком, а також між Арсеном Аваковим і Міхеїлом Саакашвілі. Автор окремо зазначив, що під час останньої сварки Президент Петро Порошенко сидів, закривши долонями обличчя.

Наступний конфлікт, на думку видання, може розгорітися навколо ухвалення бюджету-2016. Все це може поставити під питання отримання наступного траншу від МВФ розміром у 17,5 млрд. доларів. Як відомо, МВФ вимагає від Ради ухвалити урядовий варіант коштормсу з дефіцитом не більше 3,7% ВВП, або допомога буде припинена. Про необхідність негайно виконати умови МВФ прем’єру Арсенію Яценюку під час телефонної розмови ввечері 22 грудня заявив міністр фінансів США Джейкоб Лью.

Водночас на фоні останніх конфліктів і ризиків, президент, прем’єр і спікер парламенту виступили зі спільною заявою про єдність, а розмови про зміну голови уряду припинилися. Це дало підстави очікувати закінчення політичної турбулентності в Україні. Тим не менш, вважає видання, навіть якщо парламент зробить все правильно, проблемні запитання залишаться актуальними і наступного року.

Bloomberg нагадує, що екс-прем’єр Юлія Тимошенко зберігає бажання ініціювати вотум недовіри Яценюку, «Самопоміч» хоче скинути наближеного до Порошенка генпрокурора, проти якого також часто виступають активісти, а депутати конфліктують з урядом через новий податковий кодекс. Саме ці протистояння і залишаться у наступному році, резюмує експерт.

  • Max

    Наступний конфлікт, на думку видання, може розгорітися навколо ухвалення бюджету-2016. Все це може поставити під питання отримання наступного траншу від МВФ розміром у 17,5 млрд. доларів. Як відомо, МВФ вимагає від Ради ухвалити урядовий варіант (коштормсу) з дефіцитом не більше 3,7% ВВП, або допомога буде припинена. Про необхідність негайно виконати умови МВФ прем’єру Арсенію Яценюку під час телефонної розмови ввечері 22 грудня заявив міністр фінансів США Джейкоб Лью.

    Ошибка в слове (кошторис)