газ
У найближчі два квартали газ обійдеться Україні в 250 дол. за тис. куб. м або дешевше

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин прогнозує ціну імпорту природного газу з Європи в четвертому кварталі 2015 року та першому кварталі 2016 року в розмірі 250 дол. за 1 тис. куб. м, передає Інтерфакс-Україна.

«З європейською стороною ситуація зрозуміла, ринок зрозумілий, цінова політика також більш-менш зрозуміла. Тобто плюс-мінус сьогоднішні ціни, я думаю, будуть переважати протягом двох наступних кварталів, до кінця опалювального сезону рівень 250 дол. – це буде адекватний рівень», – сказав він на прес-конференції в Києві в понеділок, 10 серпня.

Демчишин також не виключив більш низьку ціну у зв’язку з трендом зниження цін на нафту, від яких залежить і ціноутворення на газ.

Нагадаємо, 30 червня у Відні відбулися газові переговори на рівні міністрів енергетики України і Росії за участю віце-президента ЄК з питань Енергетичного союзу Мароша Шевчовича. Сторони повинні були закріпити домовленості про умови поставок блакитного палива в Україну з Росії, зокрема, ціну газу, а також питання транзиту й обсягів закачування. Однак запропоновані Росією умови були відхилені України.

Прем’єр-міністр Росії Дмітрій Мєдведєв 30 червня заявив, що кінцева ціна для України на газ з РФ в третьому кварталі з урахуванням знижки складе 247,18 дол. за тисячу кубометрів. Раніше, 24 червня, президент РФ Владімір Путін заявив, що при такому падінні цін на нафту Росія не може надавати Україні знижку на газ як раніше, і ціна повинна бути на рівні ціни для Польщі. Не погодившись з російською пропозицією, «Нафтогаз України» з 1 липня призупинив закупівлю блакитного палива у «Газпрому» до моменту, коли сторони знайдуть взаємоприйнятне рішення.

3 серпня голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв повідомив, що тристороння угода про поставку російського газу в Україну в форматі Україна – Європейський союз – Росія в період опалювального сезону 2015-2016 років має бути підписана у вересні-жовтні поточного року.

Тим часом Світовий банк може виділити 500 млн дол. на закупівлю Україною природного газу для проходження опалювального сезону 2015-2016 рр., а також гарантії безперебійного транзиту російського газу в ЄС.

Читайте: Рубікон перейдено: санкції Заходу вперше серйозно зачепили газову імперію Росії

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ