директор з розвитку бізнесу НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко
Україна не купуватиме російський газ по 177 доларів, каже Вітренко

Україна не купуватиме природний газ у російського «Газпрому» за ціною 177 доларів за 1 тис. кубометрів, оскільки така вартість є завищеною, тож російське блакитне паливо залишається дорожчим за європейське. Про це повідомив директор з розвитку бізнесу НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook.

«Міністр енергетики РФ каже, що «Газпром» у третьому кварталі нам продаватиме газ по 177 доларів. З поправкою на калорійність це означає, що ціна в актах буде 182-183 долари. Він вважає, що це навіть нижче за ринкову ціну. Ми так не вважаємо. Вчора на німецькому ринку (хаб NCG) ціна на липень, наприклад, була нижча за 173 долари», – пише він.

При цьому Вітренко уточнив, що всі необхідні закупівлі Україна здійснить на європейському ринку.

«Той факт, що ціна «Газпрому» залишається на рівні навіть вищому, ніж на німецьких хабах, буде для нас достатнім аргументом у тому ж Стокгольмському арбітражі», – підсумував він.

Нагадаємо, державний енергохолдинг «Нафтогаз України» у першому кварталі 2016 року імпортував з країн Європейського Союзу природний газ за середньозваженою ціною 198 дол. за тис. куб. м, що на 34% менше, ніж у першому кварталі 2015 року.

Основними постачальниками у цей період були Польща, Угорщина та Словаччина. За словами міністра енергетики Ігоря Насалика, Україна відновить імпорт газу з Росії лише у випадку пропозиції «Газпромом» прийнятної ціни на паливо.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ