Микола Маломуж
Микола Маломуж

Бойовики увійшли в Комінтернове, щоби спровокувати українську сторону на активні бойові дії та звинуватити в порушенні Мінських домовленостей. Виходячи з цього, на міжнародному рівні Росія хоче сформувати потужну позицію проти України. Таку думку в коментарі виданню Інформаційний Акцент висловив колишній голова Служби зовнішньої розвідки України генерал армії Микола Маломуж, коментуючи захоплення бойовиками села Комінтернове.

На думку експерта, Путін змінив тактику тиску на Україну: «Через розширення зони конфлікту і проведення бойових операцій Росія хотіла примусити президента України виконувати Мінські угоди за їхньою редакцією. Проте цей сценарій не спрацював, тому бойовикам була надана команда проводити спеціальні операції, розширювати зону конфлікту і збільшувати кількість обстрілів. Усе це робиться, аби змусити Україну через міжнародний формат іти на поступки бойовикам».

Маломуж наголосив, що в усіх «сірих зонах» повинна була діяти українська розвідка, яка мала б отримати інформацію про можливий наступ бойовиків. Проте цього не було зроблено, тому аби визволити Комінтернове, зараз Україна має лише два варіанти дій:

«Наступати ми не можемо, бо після цього можуть розпочатись активні бойові дії, а бойовики тільки цього і чекають. Тому щоби не було подальшої ескалації конфлікту, треба нашим збройним формуванням взяти під повний оперативний контроль цю зону і заблокувати можливе розширення наступів бойовиків, але все це має відбуватися без прямих зіткнень.

У загрозливих ситуаціях, як це передбачено Мінськими угодами, повідомляємо ОБСЄ про те, що відбулося пряме захоплення населеного пункту, і щоби відстояти наші території, ми в цій частині можемо посилити свої позиції, з урахуванням навіть важкої техніки».

Нагадаємо, що 22 грудня близько півсотні проросійських найманців за підтримки бронетранспортерів зайшли до Комінтернового і, як інформують українські розвідники, облаштовують там бойові позиції.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ