Україна має без прямих зіткнень взяти під контроль «сіру» зону – Маломуж

Микола Маломуж
Микола Маломуж

Бойовики увійшли в Комінтернове, щоби спровокувати українську сторону на активні бойові дії та звинуватити в порушенні Мінських домовленостей. Виходячи з цього, на міжнародному рівні Росія хоче сформувати потужну позицію проти України. Таку думку в коментарі виданню Інформаційний Акцент висловив колишній голова Служби зовнішньої розвідки України генерал армії Микола Маломуж, коментуючи захоплення бойовиками села Комінтернове.

На думку експерта, Путін змінив тактику тиску на Україну: «Через розширення зони конфлікту і проведення бойових операцій Росія хотіла примусити президента України виконувати Мінські угоди за їхньою редакцією. Проте цей сценарій не спрацював, тому бойовикам була надана команда проводити спеціальні операції, розширювати зону конфлікту і збільшувати кількість обстрілів. Усе це робиться, аби змусити Україну через міжнародний формат іти на поступки бойовикам».

Маломуж наголосив, що в усіх «сірих зонах» повинна була діяти українська розвідка, яка мала б отримати інформацію про можливий наступ бойовиків. Проте цього не було зроблено, тому аби визволити Комінтернове, зараз Україна має лише два варіанти дій:

«Наступати ми не можемо, бо після цього можуть розпочатись активні бойові дії, а бойовики тільки цього і чекають. Тому щоби не було подальшої ескалації конфлікту, треба нашим збройним формуванням взяти під повний оперативний контроль цю зону і заблокувати можливе розширення наступів бойовиків, але все це має відбуватися без прямих зіткнень.

У загрозливих ситуаціях, як це передбачено Мінськими угодами, повідомляємо ОБСЄ про те, що відбулося пряме захоплення населеного пункту, і щоби відстояти наші території, ми в цій частині можемо посилити свої позиції, з урахуванням навіть важкої техніки».

Нагадаємо, що 22 грудня близько півсотні проросійських найманців за підтримки бронетранспортерів зайшли до Комінтернового і, як інформують українські розвідники, облаштовують там бойові позиції.

Залишити коментар

БЕЗ КОМЕНТАРІВ