бюджет
Рада ухвалила держбюджет-2016

Україна отримала головний фінансовий документ на 2016 рік. Верховна Рада 25 грудня о 4-й ранку ухвалила закон про державний бюджет на 2016 рік (№3000) із дефіцитом 3,7% ВВП. За відповідне рішення проголосували 263 народних депутата.

Фракція «Блоку Петра Порошенка» віддала 112 голосів, «Народного фронту» – 80, Радикальної партії Олега Ляшка – 16, група «Партія «Відродження» – 21, група «Воля народу» – 17, позафракційні – 16. Не підтримали бюджет фракції «Батьківщина» й «Опозиційний блок», а «Самопоміч» дала 1 голос.

Проект держбюджету був доопрацьований з урахуванням ухвалених законів. Представляючи оновлений документ, міністр фінансів України Наталія Яресько сказала, що розробники законопроекту в цілому врахували близько 20 різних змін: «Дефіцит залишається в рамках маяків МВФ».

У свою чергу представник Бюджетного комітету парламенту Сергій Мельник зазначив, що Комітет підтримав пропозиції щодо змін і доповнень статей бюджету, включаючи перерозподіл коштів на програми Мінкультури, Міноборони та МОЗ. «В цілому було подано понад 600 пропозицій. І до 1 березня Кабмін повинен подати проект змін до бюджету з урахуванням ресурсних пропозицій», – сказав Мельник.

Ухвалення кошторису країни було ключовою рекомендацією основного кредитора Києва – Міжнародного валютного фонду, який підтримали Мінфін США та посольства країн Великої сімки в Україні.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, увечері 24 грудня Рада ухвалила новий Податковий кодекс і низку «бюджетних» законів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ