Експерт попередив, що могили видатних українців за кордоном – під загрозою

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович попередив, що могили видатних українців за кордоном – під загрозою. Так він прокоментував неочікувану ексгумацію останків українського письменника Олександра Олеся на Ольшанському кладовищі у Празі, передає прес-служба УІНП.

«Олександр Олесь має бути перепохований в Україні. Найкраще місце для цього – алея почесних поховань на Лук’янівському кладовищі. Але розв’язання цієї конкретної проблеми не розв’язує проблему в цілому», – зазначив В’ятрович.

За його словами, могили видатних українців розкидані по цілому світу. Чимало з них – під загрозою: «Частина, вочевидь, залишиться на місці й потребуватиме спільної опіки місцевих українських громад й української держави. Частину слід перепоховати в Україні через відсутність такої можливості».

Він переконаний: щодо найвизначніших українців наша держава сама має ініціювати їх повернення на рідну землю для поховання у Національному пантеоні.

За інформацією УІНП, за межами України розташовані понад 250 тисяч поховань представників української військово-політичної еміграції, діячів науки та культури. Багато з них можуть бути ліквідовані найближчим часом.

Зокрема, цьогоріч тільки на Ольшанському кладовищі у Празі можуть примусово ексгумувати останки драматурга, одного з батьків сучасного українського модерного театру Спиридона Черкасенка; громадської діячки, педагога Орисі Єфремової-Дурдуківської; інженера-будівельника Олександра Ярошевського.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 3 січня 2017 року останки відомого українського письменника Олександра Олеся були примусово ексгумовані. В його могилі на Ольшанському кладовищі в Празі поховали вихідця з України Володимира Михайлишина, який донедавна сплачував необхідну ренту.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ