Крістін Лаґард
В МВФ призупинили другий розгляд щодо виплат у рамках 40-мільярдної програми підтримки України

Політична криза та можливі дострокові парламентські вибори можуть стати причиною, через яку МВФ відмовиться допомагати Україні. Так вважають експерти рейтингової агенції Fitch, пише пише Дзеркало тижня.

На їхню думку, напруга між президентом Петром Порошенком і прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком затягнула процес проведення реформ і призупинила другий розгляд МВФ щодо виплат у рамках 40-мільярдної програми підтримки.

За словами аналітиків, уряд меншості чи дострокові вибори поставлять під сумнів для західних кредиторів потребу допомагати Україні.

Раніше президент України Петро Порошенко домовився з розпорядником Міжнародного валютного фонду Крістін Лаґард підготувати дорожню карту пріоритетних реформ, які повинні надати новий імпульс відносинам України з МВФ.

Нагадаємо, 16 лютого Верховна Рада не ухвалила резолюцію про недовіру Кабміну і, відповідно, не відправила Арсенія Яценюка у відставку.

У свою чергу, Президент України Петро Порошенко виступив із зверненням, у якому наголошував на необхідності «повного перезавантаження уряду».

Тим часом фракція «Батьківщина» звертається до президента Петра Порошенка і голови Верховної Ради Володимира Гройсмана із закликом негайно скликати позачергове засідання парламенту для голосування за відставку уряду.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ