Олександр Самарський
Олександр Самарський

Можливі вибори на окупованій частині Донбасу – це обман та фікція, переведення агресії Росії у площину внутрішнього українського конфлікту». Так прокоментував виданню Інформаційний Акцент результати досягнутих у Парижі домовленостей Олександр Самарський, заступник керівника Центру дослідження Росії, Надзвичайний і повноважний посол в Ісламській Республіці Іран (2010–2014 рр.), колишній співробітник місії ОБСЄ в Нагірному Карабаху (1997–1998, 2004–2006 рр.).

«Як можуть бути проведені вільні та демократичні вибори на Донбасі, якщо там залишаються іноземні війська, якщо організацією цих виборів будуть займатися бойовики, терористи та спецслужби Росії? Про які демократичні вибори може йтися, якщо там немає українських ЗМІ, не діють українські партії? Яка може бути вільна дискусія на Донбасі, якщо зараз вона закінчується розпоротими животами?..».

На думку експерта, через погану комунікацію Президента та громадян України невідомо, що саме відбулося на перемовинах, уся наявна інформація – тільки зі слів третіх осіб, а українському суспільству лишається губитися у здогадках.

«З одного боку, є добрі результати Парижу: це відведення гармат менших ніж 100 мм, це те, що Путін так швидко поїхав з Парижу, тобто він не досяг своїх цілей. Але ці нові вибори навіть за українським законодавством – це визнання фейкових виборів, бо фактично вони будуть проведені так само, як попередні «референдуми» в Криму та на Донбасі. Але зараз для світового співтовариства вони будуть визнані за рахунок нашого законодавства та участі місії ОБСЕ. Як завжди, ОБСЄ заплющить очі (на порушення – ред.) – я це вже неодноразово бачив. Тобто буде реалізовано план зі штовхання в Україну ворожого анклаву – на жаль, з примусу західних партнерів. Усе це не на користь Україні та призведе до дестабілізації політичної ситуації у нас», – підкреслив Самарський.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ