Ліптон
Ліптон зазначив, що про підвищення пенсійного віку в Україні поки не йдеться

Україна та МВФ близькі до остаточного узгодження оновленого меморандуму в рамках другого перегляду програми розширеного фінансування EFF. Про це повідомив заступник голови Фонду Девід Ліптон, коментуючи переговори у Києві, передає ICTV.

«Ми перебуваємо на завершальній стадії переговорів, ми досягли угоди з українським урядом з ключових питань. Є ще кілька незначних моментів, які мають бути узгоджені», –  сказав він.

Разом з тим заступник голови МВФ не уточнив, за якими саме ключовими питаннями було досягнуто домовленостей.

Ліптон зазначив, що про підвищення пенсійного віку в Україні поки не йдеться.

«Важкі аспекти у Пенсійному фонді будуть обговорюватися у майбутньому, це питання комплексне. Важливо те, що пенсійна система працює погано. Вона досить дорога, але в той же час привела до того, що більшість українських пенсіонерів не отримують належної пенсії», – сказав він.

У свою чергу, постійний представник МВФ в Україні Жером Ваше заявив, що остаточне рішення про надання Україні чергового траншу рада директорів МВФ ухвалить у червні після аналізу проведення реформ і виконання взятих зобов’язань.

«Ми судитимемо про це (чи надавати транш, – ред) не тільки за обіцянками, але й, що важливіше, за діями, зробленими для проведення реформ. Ми подивимося на політику, яка проводитиметься в наступному місяці (червні, – ред.). Ось те, що ми будемо оцінювати, ось на якій підставі рада директорів ухвалить остаточне рішення, чи давати транш». За словами Ваше, в контексті проведення реформ Україні дадуть оцінку в кінці червня.

Як випливає з інтерв’ю, в разі, якщо оцінка буде позитивною, то вже в середині липня Україна може отримати черговий транш.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ