Економіст закликав не сподіватися на те, що транш МВФ врятує економіку
Економіст закликав не сподіватися на те, що транш МВФ врятує економіку

Економічний експерт Володимир Сіденко у коментарі Слову і Ділу пояснив, чому Україні не варто сподіватися на кредити Міжнародного валютного фонду.

За словами Сіденка, той факт, що МВФ перегляне питання фінансової підтримки України, є наслідком приховання своїх статків українськими політиками в е-деклараціях.

«Заява МВФ свідчить про те, що за Україною уважно стежать, а декларації справили певне враження у відповідних міжнародних організаціях. Навряд чи вдасться уникнути наслідків. Не виключено, що це питання буде поставлено не лише МВФ, але й Євросоюзом», – аналізує Сіденко.

Він спрогнозував, що тепер від України вимагатимуть не лише декларацій, але й розслідувань надмірних статків. До того ж, на кредитування впливають США, а новообраний Президент Америки не є прихильником роздачі коштів.

На думку економіста, це не зможе не позначитися загалом на позиції США щодо виділення коштів у провідних організаціях.

«Нині вимоги для нас будуть більш жорсткими. Це потрібно розуміти. МВФ уже дав перший сигнал. У нових умовах Україна має розраховувати на власні ресурси, на пошук джерел всередині країни. Це абсолютно однозначний сценарій», – пояснив фахівець.

Нагадаємо, ще кілька тижнів тому в НБУ запевняли, що розраховують отримати кредит МВФ у розмірі 1,3 мільярда доларів уже цього року, проте нещодавно очільниця Нацбанку Валерія Гонтарєва повідомила, що Україна ризикує залишитися без траншу від Фонду, внаслідок чого виникнуть серйозні проблеми в економіці.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ