Україна може використати найбільший страх Кремля

Колишній військовий пояснив, як російську пропаганду можна обернути проти Кремля
Колишній військовий пояснив, як російську пропаганду можна обернути проти Кремля

Американський журналіст, колишній військовий Адріан Боненберґер у статті для НВ пояснив, як Україна може використати головний страх Кремля у власних інтересах.

Боненберґер зауважив, що нині Україна фактично застрягла через запеклу боротьбу з проросійськими сепаратистами. За його словами, на це є кілька причин. Зокрема, йдеться про необхідність захистити громадян від конфлікту, а тому країна не може принести в Київ те, що відбувається на передовій, тобто війну.

«Якби Україна оголосила війну Росії, то потрапила би в пастку, аналогічну тій, у яку в 2008 попала Грузія. І хоча є ймовірність, що з позицій оборони Україна перемогла б у війні за виживання проти Росії, бої велися б на щільно населених територіях, а кількість жертв могла би дуже швидко перевищити все бачене в Європі після 1945 року. Ескалація з українського боку в ситуації, що склалася, неприпустима», – зауважив журналіст.

На думку американця, Україна не може домовитися про мир, оскільки єдині прийнятні умови – це повернення анексованого Росією Криму і захоплених сепаратистами і РФ територій на сході країни. І ні сепаратисти, ні росіяни, які їм платять, не зацікавлені в тому, щоб Україна отримала назад Крим або так звані ДНР/ЛНР.

Тим не менше, на його думку, це не означає, що в України не залишилося варіантів. З огляду на неможливість спрощення ситуації, Україні потрібно, навпаки, ускладнити конфлікт, додавши до нього змінні, які допоможуть її спробам об’єднати народ.

«Україні навіть не потрібно витрачати гроші на мозкові штурми з приводу ускладнення конфлікту, адже в неї є куди більш доступне джерело корисних ідей: російська пропаганда. Пропаганда – дзеркало головних страхів країни щодо себе та сусідів. У Росії пропаганда стверджує, що США і НАТО прагнуть просунутися на схід, щоб розчавити російську культуру та історію своїми добре начищеними шкіряними черевиками», – зазначив колишній американський військовий.

За його словами, насправді ж поширення антиукраїнської пропаганди свідчить про те, що Росія боїться європейської культури та американського бізнесу. І цей страх – не придумана Путіним пропаганда. Він демонструє щось закладене глибоко в серця росіян, тобто побоювання, що вони не зовсім відповідають європейським стандартам. Що європейські цінності – це хитрість, у результаті якої росіяни врешті-решт стануть слабкими і жебраками. На думку експерта, України може використати це у своїх інтересах, дозволивши американцям легально селитися на Донбасі, не змушуючи їх відмовлятися від громадянства США.

Таким чином спроби Росії підпорядкувати схід України стануть просто безглуздими, оскільки російська пропаганда вже і так стверджує, що американці керують Україною і селяться на сході країни. Якщо американці дійсно почнуть там селитися, що росіянам залишиться робити – повторювати те саме, тільки голосніше?

Крім того, це завадить РФ здійснювати прямі дії проти територій на сході, де американці володіють українською землею, тому що Росія боїться Америки: «Найгірший кошмар Росії – ситуація, у якій її дії завдають прямої шкоди громадянам США і приведуть до наслідків, організованих їй Америкою».

«Також це збільшить ступінь обізнаності про західні (європейські) механізми управління, громадського обов’язку і колективізму, який, схоже, був видавлений зі Сходу України поколіннями неграмотного управління і радянських репресій. Хочете, щоб у вас було населення, яке поважає верховенство права і заздалегідь запрограмоване на те, щоб насторожено чи вороже ставитися до російської пропаганди? Вам потрібні американці!», – вважає Боненберґер.

«Чи принесе мотивування американців оселитися в зоні АТО очікуваний ефект – або взагалі який-небудь ефект – поки питання гіпотетичне. Але це якраз той вид ідей протидії, які Україна повинна шукати, щоб дестабілізувати конфлікт із РФ на свою користь. Стрілянина не принесе миру на Схід, так само як і мирного врегулювання, можливо, допоможе що-небудь інше», – підсумував автор.

Читайте: Кремль шантажує США – утилізація плутонію в обмін на скасування санкцій

Залишити коментар

БЕЗ КОМЕНТАРІВ