Дефолт у Греції
Дефолт у Греції

Незважаючи на відчайдушні спроби уряду Греції продовжити програму фінансової допомоги і навіть показові візити прем’єра Алексіса Ципраса в гості до Владіміра Путіна, Брюссель залишився непохитним. Єврогрупа ухвалила рішення не продовжувати програму порятунку, передає Обозреватель.

«Головне рішення полягає в тому, що, беручи до увагу політичну ситуацію, той факт, що попередні пропозиції були відхилені, рішення про референдум було ухвалено 27 червня, а уряд Греції рекомендував голосувати «ні», ми не вбачаємо підстав для подальших переговорів з приводу цього питання», – сказав президент Єврогрупи Жерун Дійссельблум після конференції міністрів фінансів зони євро.

Та раптом Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас несподівано заявив – Афіни готові виконати майже всі вимоги Брюсселя. Натомість тут просять все ж продовжити програму фінансової допомоги на 2 роки. Тим часом, банки в Афінах закриті вже кілька днів, а до банкоматів шикуються величезні черги. Греки мають висловитися 5 липня на референдумі, відповівши чи готові затягнути паски і погодитися на вимоги ЄС збільшити податки і підвищити пенсійний вік. На думку експертів, якщо на недільному референдумі греки скажуть ні – це загрожуватиме серйозними фінансовими проблемами для Євросоюзу. У такому випадку Греція може вийти із зони євро, просто списавши свій борг, який вже досяг 300 мільярдів євро. Якщо МВФ не отримає від Греції гроші, – це може загрожувати проблемами і Україні. Фонду буде просто нічим допомагати Києву.

Нагадаємо, Греція не виплатила 1,6 мільярда євро боргу Міжнародному валютному фонду.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ