Ганна Гопко розкритикувала проросійську політику Білорусі
Ганна Гопко розкритикувала проросійську політику Білорусі

Глава комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко в ефірі Радіо Свобода заявила, що Білорусь може перестати бути місцем проведення зустрічей Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання на Донбасі.

За словами Гопко, це може відбутися, якщо білоруська влада і далі підкорятиметься волі Кремля у принципових для України питаннях. Відповідну заяву вона зробила під час зустрічі з білоруськими журналістами в Києві.

«Для нас дуже важливо мати прогнозованого сусіда, з боку якого ми не отримаємо авіаударів або якихось інших небезпечних речей. Разом з тим голосування у Нью-Йорку продемонструвало реальний стан речей: якщо в грудні Білорусь знову буде намагатися догодити Росії, нам нічого не залишиться, як замість Мінська шукати іншу платформу для переговорів», – наголосила високопосадовець.

«Ми не можемо бути там, де держава не займає нейтральну позицію. Якби Білорусь щонайменше утрималася – це одна історія. Якщо ж вона не тільки проти, а ще її використовували для блокування рішення, – вже зовсім інший розклад… Мінськ у своєму статусі має зберігати нейтральність до подій, а не ставати рупором Кремля», – зауважила нардеп.

Нагадаємо, 15 листопада у Третьому комітеті Генеральної асамблеї ООН розглядалася ініційована Україною резолюція про порушення прав людини в окупованому Криму. Документ підтримали 73 держави, 76 утрималися. Проти проголосували 23 країни, серед яких виявилася і Білорусь, яка залишається головним переговорним майданчиком у справі врегулювання конфлікту на тимчасово окупованому Донбасі. Білоруська делегація спробувала заблокувати проект резолюції, заявивши про «надмірну політизацію питання».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ