genderna-rivnist
Перші три місця в рейтингу гендерної рівності зайняли Ісландія, Фінляндія та Норвегія

Україна посіла 69 місце в загальносвітовому рейтингу гендерної рівності, який опублікував Всесвітній економічний форум в Женеві. Зазначається, що «Індекс гендерного розриву» для України становить 0,7 – це означає, що гендерну нерівність в країні подолали на 70%, передає politeka.net.

До рейтингу включили 144 країни. Перші три місця в рейтингу зайняли Ісландія, Фінляндія та Норвегія.  Також до ТОП-10 потрапили Швеція, Руанда, Ірландія, Філіппіни, Словенія, Нова Зеландія і Нікараґуа. Замикають його Ємен, Пакистан та Сирія. Росію експерти розташували на 75 місці з результатом 0,691.

Середньосвітовий «індекс гендерного розриву», згідно з підрахунками експертів, становить 0,68. Автори доповіді пишуть, що при збереженні наявних тенденцій, в цілому він може бути повністю закрито за 83 роки, тобто якраз за час життя дівчаток, які народжуються сьогодні.

Якщо дивитися докладніше, то найважче буде закрити розриви в рівні доходів і охорони здоров’я: на це будуть потрібні цілих 170 років, зазначають експерти.

При цьому в різних частинах планети цей процес відбувається по-різному. Швидше за все гендерний розрив скорочується в Південній Азії, Західній Європі, Латинській Америці та в Африці на південь від Сахари. Набагато повільніше нерівність зменшується на Близькому Сході та в Північній Африці, в Східній Азії та Тихоокеанському регіоні; а найгірше справи йдуть в Східній Європі та Центральній Азії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ