Добробут пересічного дорослого в Україні становить 1437 доларів
Добробут пересічного дорослого в Україні становить 1437 доларів

Україна посідає перше місце у списку найбідніших країн Європи з річним доходом пересічного дорослого у 1437 доларів. Про це свідчать дані рейтингу швейцарського банку Creduit Suisse.

Другу сходинку посідає Білорусь (1551 дол.), третю – Молдова. У дослідженні уточнюється, що дані за країнами Східної Європи досить обмежені, тож цифри можуть відрізнятися від реальних.

Лідером рейтингу є Швейцарія, де середній статок дорослого складає 576 тисяч дол. За нею йдуть Ісландія, Норвегія, Британія, Швеція та Люксембурґ, у яких статок дорослого громадянина вище 300 тисяч доларів.

2015 року загальна сума «світового багатства» досягла 250 трлн. дол. При цьому половина статків світу тепер зосереджена в руках усього 1% населення. Найбільше зростання добробуту домогосподарств спостерігалося в США та Китаї, і вперше китайські представники так званого  середнього класу в кількісному відношенні обігнали американців – 109 млн. осіб проти 92 млн.

Нагадаємо, в 2015 році Україна погіршила свої позиції в Індексі глобальної конкурентоспроможності (Global Competitiveness Index, GCI) рейтингу Всесвітнього економічного форуму, посівши 79-те місце проти 76-го роком раніше.

Читайте: Чверть століття – і золотий ключик у кишені: 2040-го року добробут українців зрівняється зі швейцарським

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ