Піонтковскій зауважив, що Захід уже почав усвідомлювати сутність дій Кремля
Піонтковскій зауважив, що Захід уже почав усвідомлювати сутність дій Кремля

Відомий російський публіцист і політолог Андрєй Піонтковскій у статті для НВ висловив думку, що з кожним туром переговорів у «нормандському форматі» українська сторона все жорсткіше протистоїть спробам заштовхнути контрольовану Росією територію в Україну.

«Україна виставляє жорсткі умови щодо врегулювання військового конфлікту на Донбасі: звільнення всіх заручників, доступ місії ОБСЄ до всієї окупованої території, відновлення контролю над кордоном, виведення російських військ і озброєнь, далі – вибори і, нарешті, розпуск всіх структур так званих ДНР/ЛНР. Звучать заклики до роззброєння структур самопроголошених республік до проведення місцевих виборів, а також передача контролю над виборчим процесом тим органам влади, які існували тут до війни», – наголосив Піонтковскій.

За його словами, Кремль не погодиться на перераховані вище умови, але вони правильні за своєю суттю. Він зауважив, що, як усім відомо, Путін намагається вштовхнути в Україну окуповані території, зберігши при цьому над ними контроль і знищуючи країну зсередини, але українській владі не можна на це погоджуватися.

«Мені подобається, що з кожним туром переговорів у нормандському форматі Київ все жорсткіше протистоїть спробам заштовхнути контрольовану Росією територію в Україну. Москва хоче звабити Україну ілюзією відновлення її територіальної цілісності, але у неї це погано виходить. Порошенко стає все більш рішучим. Сьогодні навіть мови не йдеться про зміну української Конституції, ухвалення якихось нових законів тощо», – підкреслив політолог.

Також він додав, що на цьому тлі знижується тиск Заходу на Україну, оскільки Франція з Німеччиною починають розуміти істинні мотиви Москви. Перш за все, їх обурює той факт, що Росія не виконує базових положень Мінських домовленостей, тобто припинення вогню на лінії розведення сторін.

«Єдине завдання Мінських домовленостей – припинення вогню, поділ сторін, позначення окупованих територій, за які несуть відповідальність окупаційні війська. Всі інші положення цих домовленостей – фантастика, яку можливо реалізувати. Втім, я не згоден з тими, хто закликає взагалі відмовитися від Мінська. Це був би неправильний крок, з точки зору тактики, тому, зокрема, що Мінські домовленості вартісні для Франції та Німеччини», – зазначив експерт.

«Набагато розумніше дипломатично переконувати їх, показувати реальну картину ситуації на Донбасі, щоб і Париж, і Берлін розчарувалися в Москві, зрозумівши, нарешті, що нічого позитивного в Мінських домовленостях, крім припинення вогню, немає. Поки Путін перебуває при владі, Росія ніколи не погодиться на виведення військ і передачу контролю над кордоном», – підсумував Піонтковскій.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ