Банк Януковича не дорахується 156 млн. грн.
Банк Януковича не дорахується 156 млн. грн.

Нафтогазовидобувна компанія «Чорноморнафтогаз» , яка діє на території окупованого півострова Крим, може не повертати «Всеукраїнському банку розвитку», що належить родині Януковича, 156 мільйонів по кредитному договору. Про це йдеться у постанові Київського апеляційного господарського суду від 27 травня, повідомляє ТСН.

У липні 2013 року держпідприємство відкрило у банку мультивалютну кредитну лінію з лімітом в 150 млн. грн. Через рік банк вимагав сплати заборгованість за кредитним договором. Підприємство борг не виплатило, тож банк подав до суду, вимагаючи вже 156,13 млн. грн. (наросли відсотки й пеня). Представник «Чорноморнафтогазу» на суді зазначив, що терміни виплат припали на квітень-липень 2014 року. У цей час Крим вже був окупований Росією. На підтвердження своїх слів він надав суду Сертифікат Торгово-промислової палати України про форс мажорні-обставини, що визнає події на території Криму та Севастополя обставинами непереборної сили. Вони продовжують діяти і тепер. Опираючись на те, що боржник звільняється від відповідальності через російську окупацію, суд не задовольнив позов банку.

Як відомо, самопроголошена нова влада Криму націоналізувала активи та основні засоби «Чорноморнафтогазу», включно з видобувними платформами. Нагадаємо, у 2014 у банку Януковича-молодшого заморозили активи майже на два мільярди вкладів українців.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ