29 листопада відбудеться зустріч «нормандської четвірки» на рівні очільників МЗС
29 листопада відбудеться зустріч «нормандської четвірки» на рівні очільників МЗС

Політолог Володимир Воля у коментарі Слову і Ділу проаналізував майбутню зустріч очільників МЗС «нормандської четвірки» на тому тлі, що напередодні жодна зі сторін не знайшла компромісу щодо «дорожньої карти».

На думку Волі, ця зустріч, найбільш імовірно, була узгоджена главами держав «нормандського формату» заздалегідь, а Еро та Штайнмайєр просто виконали бюрократичну роль і виступили як посередники.

«Дійсно, ситуація така, що наразі є заява Клімкіна про те, що немає компромісу, аналогічна позиція Лаврова та заява Штайнмаєра про те, що не можна затягувати час», – стверджує політолог.

«Із російського боку можливе затягування переговорного процесу, але гальмування процесу для нас є контрпродуктивним», – наголосив фахівець.

Він зауважив, що можна чекати інавгурації Трампа, виборів у Франції і потім ще в Німеччині. В результаті ця «тягучка» буде до кінця 2017 року, але, за словами Волі, час працює проти нас. Як він підкреслив, «Україна вже поранена, і якщо чекати поки РФ ослабне, а після цього ми звільнимося, то може вийти так, що швидше загине від безсилля той, хто поранений».

«Можливості для врегулювання конфлікту зникають. Люди живуть в інформаційному просторі, в якому майже немає України, а якщо і є, то в негативному світлі. Ось що ми отримуємо затягуванням», – наголосив експерт, додавши, що «нікому Україна не потрібна більше, ніж самим українцям, тому сидіти й чекати – контрпродуктивно».

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ