Україна-Росія
Закони про денонсацію низки угод з РФ набули чинності

Сьогодні, 11 червня, набули чинності закони про денонсацію Україною низки угод з Росією у військовій сфері.

Зокрема, опубліковані в середу, 10 червня, в парламентській газеті «Голос України» ухвалені Верховною Радою 21 травня закони про денонсацію угод між урядами України та РФ про транзит територією країни російських військових формувань, що тимчасово перебувають на території Молдови, про організацію військових міждержавних перевезень та розрахунках за них, про співробітництво у сфері військової розвідки та про співпрацю у військовій галузі, а також про денонсацію угоди між урядами двох країн про взаємну охорону секретної інформації.

Згідно законам, вони набувають чинності на наступний день після опублікування.

Як повідомлялося, Верховна Рада 21 травня ухвалила закон, яким розірвала угоду між урядами України та РФ про співробітництво у військовій галузі, підписану 25 листопада 1995 у Сочі і ратифіковану Верховною Радою 10 січня 2002 року. Цей документ передбачав співробітництво України і РФ у військовій галузі, координацію зусиль і взаємодій для розвитку збройних сил двох країн на основі окремих угод за конкретними напрямками.

Український парламент також денонсував угоду між урядами України і РФ про транзит територією країни російський військових формувань, тимчасово розташованих на території Молдови. Документ був підписаний 25 листопада 1995 року.

Рада також розірвала угоду між урядами України та РФ про співробітництво у військовій галузі, яка була підписана 25 листопада 1995 року в Сочі і ратифікована Верховною Радою 10 січня 2002 року. Ця угода передбачала співробітництво України і РФ у військовій галузі, координацію зусиль і взаємодій для розвитку збройних сил двох країн на основі окремих угод за конкретними напрямами. Згідно з документом, сторони сприяли розвитку систем зв’язку та автоматизованих систем управління, оповіщення й комунікацій. Крім того, згідно з документом, сторони здійснювали співробітництво в сфері міждержавних військових перевезень.

Нагадаємо, заступник генерального директора «Укроборонпрому» Сергій Пінькас заявив, що на сьогоднішній день українські підприємства оборонпрому випереджають російські у виробництві високоточної зброї.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Росія не може добудувати свої новітні фрегати без українських турбін.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ