Американський переносний протитанковий ракетний комплекс FGM-148 Javelin
Американський переносний протитанковий ракетний комплекс FGM-148 Javelin

Україна розраховує отримати від США озброєння та проведення навчання військовослужбовців ЗСУ. Про це 19 червня за підсумками зустрічей із представниками влади США на брифінгу в Києві заявив заступник голови Адміністрації Президента Андрій Таранов.

«Ми отримаємо техніку по 5 категоріям, зокрема, систему проведення навчань. Ми вже чекаємо навчання не лише гвардійців, але й підрозділів Збройних Сил України», сказав він, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, це засоби контрбатарейної боротьби, які дозволять виявляти артилерійські та мінометні батареї на відстані більш як 40 км; засоби радіоелектронної боротьби, які дозволять протистояти російським системам придушення і розвідки; протитанкові засоби, «те, про що ми завжди говоримо, системи Javelin», а також системи організації зв’язку для прихованого управління військами.

«Настрої в США за рік нашої війни кардинально змінилися: якщо рік тому це було тільки «ні» і неможливо було розмовляти на цю тему, то цього року під час цього візиту ми помітили, що американська сторона в своїй більшості готова до виконання всього, про що я говорив», підкреслив Таранов. Він висловив задоволення у зв’язку з ухваленням Сенатом рішення про надання коштів на поставку зброї Україна і сподівання, що «уряд США також ухвалить важливе і дуже правильне для України рішення». За оцінками заступника голови АП, оскільки фінансовий рік у США починається 1 жовтня, то слід «орієнтуватися на такі дати».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 18 червня Сенат Конґресу США схвалив законопроект, згідно з яким Україні має бути надана військова допомога на суму в 300 млн доларів. Зокрема, планується надання радарів, протитанкової зброї та іншої військової допомоги.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ