санкції проти РФ
Україна не ввела санкції проти Росії

Україна поки що не запровадила санкцій проти Російської Федерації. Про це йдеться в офіційній відповіді Ради національної безпеки та оборони України на інформаційний запит ЛІГАБізнесІнформ.

Запит редакції містив прохання відповісти на запитання: проти яких юридичних осіб і фізичних осіб РФ і які саме санкції запроваджено? «На ваш запит у межах компетенції повідомляємо… Станом на 8 вересня 2015 року спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи проти фізичних і юридичних осіб Російської Федерації згідно з порядком, установленим Законом України від 14 серпня 2014 року №1644-УІІ «Про санкції» не введено», – відповіли в РНБО.

Водночас у відповіді Радбезу перераховано заходи, вжиті Україною для припинення військової співпраці з Росією. Згідно з ухваленим рік тому законом «Про санкції», рішення про застосування санкцій ухвалює РНБО й активує Президент своїм указом.

Нагадаємо, 12 серпня уряд затвердив другий, розширений, пакет санкцій проти Росії і скерував його в РНБО. Новий пакет затвердили у зв’язку з набуттям чинності розширених санкцій проти Росії, які запровадили США. Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк на своїй сторінці у Фейсбук повідомив, що уряд запропонував ввести санкційні обмеження проти 1 124 фізичних і 156 юридичних осіб. 2 вересня РНБО затвердила цей пакет санкцій.

Перший пакет санкцій проти РФ уряд затвердив рік тому, проте документ так і не оприлюднили. Прем’єр Арсеній Яценюк повідомляв, що Кабмін запропонував РНБО запровадити заборону на в’їзд в Україну для приблизно 200 громадян Росії, заморозити активи низки юридичних осіб, заборонити участь у приватизації українських об’єктів, заборонити виведення капіталу з України, ввести спеціальну процедуру фінансового моніторингу всіх компаній, що пов’язані з російським урядом, заборонити придбання за державні кошти товарів, робіт і послуг у Росії. Про схвалення РНБО цієї пропозиції не повідомляли.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ