Україна переконала Росію не постачати електроенергію окупантам Донбасу
Україна переконала Росію не постачати електроенергію окупантам Донбасу

Україні вдалося провести досить успішні переговори з Росією про припинення постачань електроенергії на неконтрольовані території Донецької та Луганської областей. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, передає Інтерфакс-Україна.

«Ми провели досить успішні переговори з росіянами: нам вдалося виключити чотири лінії, які йшли в неконтрольовану зону з російської сторони і щомісяця доставляли електроенергію на 300 млн грн. І ці кошти наразі не оплачуються», – сказав він в Києві у вівторок, 7 липня.

За його словами, загалом нова схема роботи з цими територіями, схвалена раніше рішенням Кабміну, передбачає оплату лише перетоків, надає можливість економити щомісяця близько 800 млн грн. Демчишин зазначив, що, з урахуванням інших заходів, це надало можливість збільшити рівень оплати електроенергії з 85% у першому кварталі майже до 100% у другому. «Очікуємо, що до кінця року вдасться зберегти цей рівень і що вдасться закуповувати і ядерне паливо, вугілля», – сказав міністр.

Нагадаємо, 15 червня в. о. директора НЕК «Укренерго» Юрій Касіч заявив, що Україна не оплачуватиме постачання російської електроенергії на не підконтрольні центральній владі країни території Донбасу. Зазначимо також, що в червні Росія погодилася з підвищенням Україною ціни на електроенергію для окупованого Криму. Міністерство палива та енергетики України ставить завдання найближчим часом відмовитися від імпорту електроенергії.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ