Україна опрацьовує перспективу створення підводного флоту
Україна опрацьовує перспективу створення підводного флоту

Командувач ВМС України віце-адмірал Сергій Гайдук заявив, що керівництво опрацьовує перспективи створення флоту надмалих підводних човнів, передає УНІАН.

За його словами, підводний флот – елітний підрозділ ВМС, у зв’язку з чим командування приділяє серйозну увагу перспективному розвитку підводної складової. «Ми не маємо права втратити цю складову. Тому передбачаємо в перспективній структурі ВМС наявність підводного флоту. Ми готуємо до обговорення питання підготовки екіпажів, яким доведеться виконувати завдання особливої специфіки», – сказав віце-адмірал.

Як зазначив Гайдук, життєдіяльність підводного флоту в першу чергу залежить від відповідних морських (океанських) глибин. Після анексії Росією Криму і, відповідно, втрати баз підводних човнів, що перебували в наявності ВМС України, залишилась акваторія від острова Зміїний до мису Тарханкут. «Тут глибини незначні – до 50 м. Вони не дозволяють повною мірою використовувати підводні човни. Тому ми розглядаємо питання використання надмалих підводних човнів», – сказав Гайдук. За його словами, також аналізуються можливості їхньої дислокації та райони для максимально ефективного використання.

Раніше Гайдук заявив про те, що Військово-морські сили України до 2020 року поповняться 30 новими кораблями і катерами.

Нагадаємо, 21 березня 2014 року єдиний український підводний човен «Запоріжжя» захопили російські агресори.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ