Handcuffed to her computer: very demanding job or censorship
Погіршення ситуації зі свободою в українському сегменті Інтернету пов’язано здебільшого з обмеженням доступу до певного контенту

За останній рік Україна ще на один бал погіршила свій рейтинг свободи в Інтернеті. Про це йдеться у звіті Міжнародної неурядової правозахисної організації Freedom House «Свобода у Мережі 2016», повідомляє Укрінформ.

«За останній звітний період, який почався в червні 2015 року і закінчився в травні 2016 року, порівняно з попереднім роком Україна в цілому погіршила показник лише на 1 бал – якщо в минулому році оцінка України склала 37, цього року – 38», – зазначила автор розділу про Україну в звіті Тетяна Локоть.

Вона пояснила, що під час складання звіту експерти беруть до уваги три основні критерії – перешкоди для доступу до Інтернету, обмеження певного контенту в Мережі з тих чи тих причин і порушення прав користувачів на будь-яких рівнях.

Із цих трьох показників, за її словами, складається загальна кількість балів. Максимум становить 100 балів. Чим більше балів, тим гірший стан свободи в Мережі.

При цьому вона зауважила, що деяке погіршення ситуації зі свободою в українському сегменті Інтернету пов’язано здебільшого з обмеженням доступу до певного контенту, позбавленням доступу до багатьох українських сайтів на тимчасово окупованих територіях.

Раніше Freedom House опублікував дослідження, згідно з яким свобода ЗМІ в Україні перебуває на рівні 2013 року.

Згідно з рейтингом FH, Україна у своєму розвитку демократії серед посткомуністичних країн посідає 18-те місце з 29 можливих, набравши 4,68 бала за сімома критеріями – процес виборів, розвиток громадянського суспільства, свобода ЗМІ, рівень демократії центрального уряду, рівень демократії місцевого управління, незалежність і робота системи правосуддя та корупція.

Зокрема, стан боротьби з корупцією, свободи ЗМІ та правосуддя залишились на рівні 2013 року і не змінювалися протягом трьох років.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 16 листопада стало відомо, що закривається український ресурс-файлообмінник EX.UA. Користувачі мають вилучити файли зі своїх архівів до 30 листопада.

Раніше силовики заявили про закриття ресурсу Fs.to через порушення авторських і суміжних прав. В ході розслідування затримані 19 осіб, що причетні до створення ресурсу, які адміністрували та наповнювали сайт контентом.

Згодом стало відомо, що закрився найбільший в Україні торрент-трекер Torrents.Net.UA. 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ