Хабар
Завдяки родичам і друзям при владі мільярдери по всьому світу отримали до 2 трлн. доларів за 10 років

За версією видання The Economist, Україна потрапила на п’яту сходинку в рейтингу «кумівства». Зазначається, що завдяки своїм родичам і друзям при владі мільярдери по всьому світу отримали до 2 трлн доларів за 10 років, пише newsru.ua.

Перше місце дісталось Росії. Олігархи зі зв’язками в Кремлі відбирають у країни більше 18% ВВП. На другій сходинці опинилась Малайзія, далі йдуть Філіппіни, на четвертій сходинці – Сінгапур.

Найменш «кумівською» видання вважає Німеччину, де дуже невелика група бізнесменів має зв’язки з владою.

Журналісти The Economist проаналізували джерела доходів людей з рейтингу мільярдерів Forbes. Потім вони визначили галузі в різних країнах, які схильні до «кумівського капіталізму». Видання вважає такими ті, що тісно пов’язані з державними структурами.

А потім журналісти вивчали дохід, який мільярдери тієї чи іншої країни отримували завдяки «кумівським галузях». І, нарешті, сукупний дохід мільярдерів, отриманий завдяки зв’язкам у владних колах, представлений в процентному відношенні від ВВП країни.

1462644963-1449Таким чином Україна опинилася на 5-му місці в рейтингу «кумівства капіталізму». За даними видання, дохід великого бізнесу завдяки політичним зв’язкам обходиться нашій країні в 6,7% від ВВП.

Зазначимо, у топ-100 найбагатших людей України перше місце традиційно дісталося бізнесменові Ринату Ахметову.

Статки президента України Петра Порошенка оцінюється у 858 млн доларів. За останній рік вони зросли на 100 млн. доларів.

Читайте: Сила звички: для 58% українців корупція є невід’ємною частиною життя

БЕЗ КОМЕНТАРІВ