111111
В третьому кварталі 2016 року в Україні було зареєстровано 44 випадки порушень прав журналістів та протидії їхній діяльності

Туреччина, Росія та Україна стали лідерами антирейтингу порушень прав журналістів та протидії їхній діяльності. Про це йдеться у доповіді Mapping Media Freedom

У доповіді зазначається, що зростання протидії роботі ЗМІ в третьому кварталі 2016 року було безпрецедентним. Особливо на це вплинула ситуація в Туреччині, де після путчу 15 липня влада позбавила роботи 2,5 тис. журналістів, засудила 98 і закрила 133 видання.

Протягом року зафіксовані вбивства чотирьох журналістів, з них двоє – в Україні. Зокрема, загинув журналіст «Української правди» Павло Шеремет, якого підірвали у машині, та журналіст «Нового регіону» Олександр Щетінін, якого знайшли застреленим в його квартирі в Києві.

Турецького фотографа проурядового видання Мустафу Камбаза застрелили солдати в Туреччині, а оператора каналу «Росія-1» Андрія Назаренка знайшли зі смертельним вогнепальним пораненням в його квартирі в Москві.

У цілому, в третьому кварталі 2016 року в Україні було зареєстровано 44 випадки порушень прав журналістів та протидії їхній діяльності. У Туреччині таких випадків 114, а в Росії – 58.

Загалом автори дослідження зафіксували у третьому кварталі 406 підтверджених випадків утисків свободи слова у Європі, що є зростанням порівняно з другим кварталом на 19%.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ