переселенці Донбас
В Україні зареєстровано 1,7 млн внутрішніх переселенців

Україна стала четвертою у світі країною за кількістю внутрішньо переміщених осіб. Випереджають Україну лише Ємен, Сирія та Ірак. Про це йдеться у звіті Норвезької ради з питань біженців (NRC) та Моніторингового центру щодо внутрішньо переміщених осіб (IDMC), повідомляє Deutsche Welle.

За даними організацій, протягом 2015 року через конфлікт на сході України статус внутрішньо переміщених осіб отримали 942 тис. осіб. У цілому, в Україні зареєстровано 1,7 млн внутрішніх переселенців.

На перших місцях антирейтингу розташувались Ємен, Сирія та Ірак, де протягом 2015 року було зареєстровано понад 4,6 млн внутрішньо переміщених осіб.

Загалом в усьому світі кількість внутрішніх біженців минулого року збільшилась на 8,6 млн.

Таким чином, за даними організацій, на даний момент у світі нараховується 40,8 млн осіб, які залишили свої домівки через конфлікти у пошуках безпечного місця для життя. Ці цифри не враховують осіб, які у пошуках кращої долі виїхали за межі своїх країн.

«Це найвищі показники, які коли-небудь були зафіксовані», – заявив голова Норвезької ради з питань біженців Ян Еґеланд.

Найбільше внутрішніх переселенців торік з’явилось у Ємені, де коаліція на чолі з Саудівською Аравією проводить воєнну кампанію проти шиїтських повстанців. Тут у 2015 році було зареєстровано 2,2 млн внутрішньо переміщених осіб. В охопленій громадянською війною Сирії зафіксовано 1,3 млн біженців, а в Іраку, де проходить кампанія проти «Ісламської держави», – 1,1 млн.

За даними організацій, п’ять країн – Колумбія, Демократична Республіка Конго, Ірак, Південний Судан і Судан – з 2003 року незмінно перебувають у списку десяти країн з найбільшою кількістю внутрішньо переміщених осіб.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ