karty-ny-ny-derlandy-_2_600h450
Служба безпеки України знайшла п’ять викрадених у Нідерландах картин

П’ять картин, які 2005 року були викрадені з голландського музею Westfries у місті Горн і нещодавно знайшлися в Україні, повернуться у Нідерланди. Про це повідомив голландський телеканал NOS.

«Українські та голландські правоохоронці погодили передачу викрадених робіт», – йдеться у повідомленні.

Картини передадуть посольству Нідерландів у Києві, після чого їх відправлять до Голландії.

Цю інформацію підтвердили і в посольстві України у Нідерландах.

Як відомо, 9-10 січня 2005 року з музею Westfries у Горні (Нідерланди) зникла колекція з 24 картин і 70 виробів зі срібла, які були основою колекції 17-го і 18-го сторіч.

У грудні минулого року на сайті нідерландського музею Westfries з’явилося повідомлення, що викрадена колекція картин голландських художників знаходиться в Україні.

Голландські музейники повідомляли, що «у липні 2015 року дві людини, які представилися як учасники українського добровольчого батальйону, поінформували голландське посольство в Києві, що володіють повною колекцію картин, вкрадених з Westfries».

Йшлося про нереалістичну суму викупу в 50 мільйонів євро, тоді як вартість колекції, за оцінками експертів, становить близько 500 тисяч євро.

У квітні цього року Служба безпеки України повідомила, що знайшла чотири викрадені картини. Згодом з’явилась інформація про ще одну картину з колекції.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ