Євро
Відповідне розпорядження Кабінет міністрів підписав 11 лютого

Україна повернула Японії 2,5 млн. євро невикористаних коштів, отриманих 2009 року від продажу квот на викид парникових газів у рамках Кіотського протоколу, передає Інтерфакс-Україна.

Відповідне розпорядження Кабінет міністрів підписав 11 лютого. У відповіді Мінприроди зазначено, що чотири договори на продаж одиниць (частин) установленої кількості (ОУК або частини квоти на викид парникових газів) на суму 440 млн. євро з японськими контрагентами було укладено ще у 2009 році Державним агентством екологічних інвестицій. Наразі Держагентство екологічних інвестицій перебуває в процесі ліквідації.

Зазначимо, у березні минулого року Мінприроди взяло на себе функції агентства з реалізації проектів за угодами, за якими термін використання коштів уже завершився. Японські контрагенти мали право вимагати повернення невикористаного залишку в 1,3 млрд грн і 35,9 млн євро. В результаті переговорів Мінприроди вдалося продовжити термін використання коштів.

Одна з японських компаній наполягала на поверненні всього невикористаного залишку, проте згодом вдалося домовитися про те, що половину коштів спрямують на модернізацію 10 вагонів столичного метрополітену, а половину – повернуть.

У листопаді 2015 року Мінприроди домовилося збільшити кількість модернізованих вагонів до 15, і повернути невикористані кошти.

Читайте: Автогігант Volkswagen у гонитві за продажами наразився на штраф у $18 млрд.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ