Україна повернула Японії кілька мільйонів «кіотських грошей»

Євро
Відповідне розпорядження Кабінет міністрів підписав 11 лютого

Україна повернула Японії 2,5 млн. євро невикористаних коштів, отриманих 2009 року від продажу квот на викид парникових газів у рамках Кіотського протоколу, передає Інтерфакс-Україна.

Відповідне розпорядження Кабінет міністрів підписав 11 лютого. У відповіді Мінприроди зазначено, що чотири договори на продаж одиниць (частин) установленої кількості (ОУК або частини квоти на викид парникових газів) на суму 440 млн. євро з японськими контрагентами було укладено ще у 2009 році Державним агентством екологічних інвестицій. Наразі Держагентство екологічних інвестицій перебуває в процесі ліквідації.

Зазначимо, у березні минулого року Мінприроди взяло на себе функції агентства з реалізації проектів за угодами, за якими термін використання коштів уже завершився. Японські контрагенти мали право вимагати повернення невикористаного залишку в 1,3 млрд грн і 35,9 млн євро. В результаті переговорів Мінприроди вдалося продовжити термін використання коштів.

Одна з японських компаній наполягала на поверненні всього невикористаного залишку, проте згодом вдалося домовитися про те, що половину коштів спрямують на модернізацію 10 вагонів столичного метрополітену, а половину – повернуть.

У листопаді 2015 року Мінприроди домовилося збільшити кількість модернізованих вагонів до 15, і повернути невикористані кошти.

Читайте: Автогігант Volkswagen у гонитві за продажами наразився на штраф у $18 млрд.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ