дамба
Україна майже добудувала дамбу, щоби перекрити подачу води в Крим

Вода з Північно-Кримського каналу не надходитиме на окупований півострів, поки він перебуває під контролем Росії. Такої думки дотримується голова Держслужби України у справах Криму й Севастополя Зарема Озенбаш. Про це вона сказав в ефірі Радіо Крим.Реалії.

«Ми в жодному разі не повинні, держава Україна, вирішувати ті питання, ті проблеми, які виникають перед окупаційною владою», – зазначила Озенбаш.

«Саме тому ми перекрили канал, і вода в Північно-Кримський канал, я сподіваюся, не буде надходити. Сподіваюся, дамба (у Херсонській області, – ред.) буде добудована. Вона вже побудована, її залишилося добудувати. І вона витримає весь той потік води, який збереться в Херсонській області, у Каланчаку. І вода, справді, не надходитиме», – заявила вона.

Тимчасова дамба в руслі Північно-Кримського каналу була побудована 2 роки тому, після того, як до Криму перестала надходити вода каналом. Її побудували для того, щоб утримувати воду на рівні, необхідному для зрошення полів у Херсонській області.

Раніше заявляли, що Херсонська область отримає з держбюджету 50 мільйонів гривень на будівництво спеціальної затулки у Північно-Кримський канал, яким вода з Херсонської області надходить на територію анексованого Криму.

Вода з материкової частини України забезпечувала до 85% потреб Криму у прісній воді через Північно-Кримський канал, що йде від Дніпра. Цю воду використовували для поливу сільгоспугідь.

Після анексії Криму Росією в лютому-березні 2014 року подачу води каналом припинили.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ