літак
Україна через можливі провокації повністю закриває небо для російських літаків

Кабмін нарешті ухвалив рішення про повне закриття авіаційного простору України для російський літаків. Про це заявив на засіданні уряду прем’єр Арсеній Яценюк, пише Українська правда.

За словами чинного керманича уряду, Україна сподівалася, що Росія піде на конструктивну розмову щодо авіаперевезень, зокрема щодо зняття заборони транзиту для українських компаній через авіапростір РФ, але цього не сталось. «Саме тому уряд України ухвалює рішення  щодо введення заборони на всі транзитні прольоти для всіх російських авіакомпаній через авіаційний простір України», – заявив прем’єр.

Уряд доручив «Украероруху» та Мінінфраструктури повідомити РФ про рішення України. «Заборона для військових літаків та літаків, які здійснюють військові транзитні перевезення уже була здійснена. Зараз ця заборона стосується всієї цивільної авіації і всіх авіакомпаній РФ», – пояснив він. Крім того, за словам Яценюка, таку заборону запроваджують і для уникнення можливих провокацій РФ з цивільними суднами. «Зокрема, рішення про таку заборону ухвалюється внаслідок суттєвого загострення військової та зовнішньополітичної ситуації. Росія може використати український авіапростір для здійснення провокацій», – заявив Яценюк.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше уряд заборонив польоти в Україну російським авіакомпаніям, які літали в окупований Крим. Крім того, через авіапростір України був заборонений транзит російських військових вантажів та вантажів подвійного призначення. У відповідь РФ заборонила польоти п’яти українським компаніям. Заборону на транзитні польоти для пасажирських авіакомпаній з України Росія запровадила ще минулого року і вона досі діє.

Нагадаємо, 25 листопада над Сирією був збитий фронтовий бомбардувальник Су-24 російської авіагрупи. За даними турецької влади, російський літак, перед тим як його збив турецький винищувач F-16, не реагував на попередження. Літак впав в сирійській провінції Латакія біля кордону з Туреччиною, де базується російська авіація.

У свою чергу, російський Президент Владімір Путін оригінально відреагував на знищення російського військового літака у повітряному просторі Туреччини. Зокрема, на зустрічі з йорданським королем Абдаллою II хазяїн Кремля назвав за це Туреччину «пособником терористів».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ