зерно
Кожна друга хлібина в Ізраїлі виготовляється з українського борошна

Майже кожна друга хлібина в Ізраїлі виготовляється з українського борошна. Але Україна прагне не тільки продавати зерно, але й залучати сучасні ізраїльські технології. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, повідомляє прес-служба відомства.

За словами Павленка, минулого року Україна експортувала в Ізраїль зерно на 260 млн. дол при загальній сумі імпорту ізраїльських зернових 704 млн. дол. В 2014 році Україна поставила 390 тис. тонн пшениці, що становило 41,4% від загального імпорту Ізраїлем цієї культури. При цьому частка імпортованого українського борошна становить 41,7 тис. тонн, або 37% від загального імпорту борошна Ізраїлем.

«Сьогодні понад 40% ізраїльського хліба випікається з українського зерна. Тільки за 10 місяців 2015 року Україна експортувала на ізраїльський ринок зернових на суму 217 млн. доларів. Але ми хочемо не тільки продавати Ізраїлю своє зерно, а й залучати сучасні ізраїльські технології, які показують приголомшливі результати в агропромисловому виробництві. Ми чудово розуміємо, що сьогодні безперечним лідером практично у всіх галузях агроіндустрії є Ізраїль», – наголосив міністр.

«Це – один зі шляхів підвищення їх потенціалу як виробників та налагодження ефективного виробництва агропродукції. Україні зараз потрібні партнери, які повірять в її майбутнє та допоможуть вийти на новий рівень розвитку. Сподіваюсь, що співпраця між Ізраїлем та Україною стане вдалим прикладом такої довіри», – додав Павленко.

Нагадаємо, Україна та Ізраїль домовились про Зону вільної торгівлі з першої половини 2016 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ