2
Потік вантажних автомобілів із російською реєстрацією на Закарпатті різко зменшився, але не припинився

Україна призупиняє транзитні переміщення вантажних автомобілів Російської Федерації територією України, інформує прес-служба Кабінету Міністрів.

«Російська Федерація в порушення правил і процедур Світової організації торгівлі та двосторонньої міжурядової угоди щодо автомобільних перевезень в односторонньому порядку зупинила рух українських вантажних автотранспортних засобів територією Росії», – йдеться у в повідомленні.

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк наголосив, що у зв’язку з тим, що РФ порушила правила й процедури СОТ і в односторонньому порядку зупинила переміщення українських вантажівок територією Росії, МЗС України невідкладно направило ноту Росії з вимогою пояснити такі незаконні дії.

«До моменту отримання пояснень та вирішення даної суперечки Україна тимчасово призупиняє дію транзитних дозволів, виданих для вантажних автомобілів з реєстрацією в Російській Федерації, що тягне за собою тимчасове припинення транзитних перевезень вантажними автомобілями РФ територією України», – заявив Яценюк.

Тим часом на Закарпатті триває блокада фур з РФ. Варто зазначити, що потік вантажних автомобілів із російською реєстрацією різко зменшився, але не припинився. Про це повідомляється на сайті голови Закарпатської обласної держадміністрації Геннадія Москаля 15 лютого.

«За минулу добу (з 8.00 неділі й до 6.00 понеділка) через контрольно-пропускні пункти, розташовані в області на кордоні з країнами Євросоюзу, усього проїхало 11 російських вантажних автомобілів», – йдеться у повідомленні.

«Із них 4 – з України в Євросоюз (очевидно, водії російських фур знаходять шляхи об’їзду акції з блокування),  а 7 – у зворотному напрямку, з Євросоюзу в Україну», – повідомив Москаль.

Голова Закарпаття направив урядову телеграму прем’єру з проханням терміново ухвалити рішення щодо транзиту російського вантажного автотранспорту через територію України.

Як відомо, 15 лютого о 18.00 збігає термін ультиматуму до державної влади. Головна вимога – заборонити на державному рівні пересування російських товарів територією країни та не створювати умов для роботи російського бізнесу в Україні.

Наразі  до акції з блокування вантажівок з номерними знаками РФ, яка стартувала о 16.00 11 лютого на Закарпатті, вже долучилися понад 10 областей України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ