ядерне паливо
Україна не будуватиме з РФ завод з виробництва ядерного палива, але контракт на імпорт електроенергії продовжить

Україна не планує продовжувати реалізацію спільного з Росією проекту зі спорудження заводу з виробництва ядерного палива в Кіровоградській області, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин, передає Інтерфакс-Україна.

«Будемо розривати (відносини, – ред.), вони також не виконують (як і у випадку з 3-м і 4-м блоками Хмельницької АЕС, – ред.) своїх зобов’язань», – сказав він журналістам у Києві 20 жовтня.

Раніше Демчишин висловив думку про те, що угода з РФ про будівництво заводу з виробництва ядерного палива не має реального значення, і припустив, що угоду щодо будівництва заводу з виробництва ядерного палива буде розірвано.

Нагадаємо, українсько-російський проект з будівництва заводу з виробництва ядерного палива (АТ «Завод ядерного палива») почався 4 жовтня 2012 року в смт. Смоліне Маловисківського району Кіровоградської області. На заводі планувалося налагодити виробництво ядерного палива для реакторів ВВЕР-1000, що має посилити енергетичну безпеку України.

Акціонерами спільного підприємства виступили з російської сторони паливна компанія «ТВЕЛ» (50% – 1 акція), з української сторони – ДК «Ядерне паливо» (50% + 1 акція). Сторони повинні були вкласти в проект близько 120 млн. дол. рівними частками, а решту коштів – залучити в російському Водночас американська компанія Westinghouse стала постачальником ядерного палива для України до 2020 року і може збільшити обсяги постачань ядерного палива Україні, а також взяти участь у будівництві заводу з виробництва ядерного палива в нашій країні. В листопаді минулого року тодішній міністр енергетики Юрій Продан заявив, що Україна вже не потребує російського ядерного палива.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ