Коболєв
Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв

Україна може виграти в Стокгольмському арбітражі приблизно 50 мільярдів доларів у російського «Газпрому». Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, передає 5 канал.

«У вересні цього року в нас буде остаточне заслуховування справи щодо контракту купівлі-продажу газу в Стокгольмі. Після цього протягом півроку, після завершення всіх процедур, ми повинні отримати рішення і виконувати його», – сказав він.

Коболєв розповів, що лише спірне питання постачання газу «Газпромом» на окуповані території може «потягнути» більш ніж на один мільярд доларів. З інших питань можна говорити про десятки мільярдів доларів.

«Загальна вартість, яку ми теоретично можемо отримати з контрактів купівлі-продажу і транзиту природного газу, це приблизно 50 млрд. доларів для України. Я сподіваюся, що питання, хто кому скільки винен за постачання газу, ми остаточно вирішимо в першому кварталі й потім візьмемося до його виконання, це займе ще деякий час», – підкреслив глава НАКу.

Нагадаємо, на розгляді Стокгольмського арбітражу перебувають два позови НАК «Нафтогаз України» до «Газпрому» – щодо постачання газу та контракту на транзит, а також позов «Газпрому» до «Нафтогазу» щодо контракту купівлі-продажу газу від 2009 року.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, «Газпром» продовжує постачати в окуповані райони Донецької та Луганської областей блакитне паливо.  В січні-червні цього року ці території отримали понад 1,2 млрд. кубометрів природного газу.

За даними оператора ГТС України – компанії «Укртрансгаз», Україна не імпортувала блакитне паливо з Росії з кінця листопада 2015 року. У червні НАК «Нафтогаз України» і «Газпром» вели переговори про відновлення поставок, але результатів так і не досягли.

Основна причина – відмова «Газпрому» підписати додаткову угоду до чинного контракту від 2009 року. «Нафтогаз» наполягав на укладанні додаткової угоди, побоюючись, що кошти, які перераховуються «Газпрому», можуть бути зараховані в рахунок поставок газу для самопроголошених «ДНР/ЛНР».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ