Україна готує позови проти Росії
Україна готує позови проти Росії

Україна судитиметься з Росією у міжнародних судах та розраховує отримати компенсацію в 50 мільярдів доларів. Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін, передає телеканал «24»

«Мільярдні суми можуть бути за різними позовами. Гадаю, в результаті сума за деякими позовами може за порядком своєї величини рівнятися «справі ЮКОС» (ЮКОС у Гаазі відсудив у Росії 50 млрд. дол.), – зазначив міністр. «Ми порахували все. Навіть вартість природних ресурсів, включаючи пісок, який ми не можемо використовувати», – акцентував Клімкін, додавши, що у Міжнародний суд ООН ще ніхто не звертався з позовами щодо невиконання Конвенції про фінансування тероризму.

«І якщо ми доведемо, що Росія як держава фінансувала і фінансує тероризм, це може привести Росію до абсолютно непередбачуваних обставин. Це можуть бути додаткові обмеження, які можуть накласти на РФ в ході її взаємодії з міжнародними інституціями. Також це може бути заборона щодо участі у деяких міжнародно-правових форматах», – уточнив керівник українського МЗС. Він підкреслив, що процедура може тривати від 4 до 6 років.

Нагадаємо, у червні прем’єр України доручив залучити найкращих адвокатів, щоб подати максимальну кількість позовів до Росії для компенсації збитків від анексії Криму і війни на Донбасі.

Читайте: Росія подала позови до СОТ проти України та ЄС

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ