Віталій Портніков пояснив, як санкції проти РФ через Донбас допоможуть вирішити сирійське питання
Віталій Портніков пояснив, як санкції проти РФ через Донбас допоможуть вирішити сирійське питання

Український журналіст і публіцист Віталій Портніков у статті для Еспресо зауважив, що санкції проти Росії, запроваджені у зв’язку з агресією на Донбасі, допоможуть і у вирішенні проблем Сирії.

Портніков нагадав, що саміт Європейського Союзу завершився без визначення загрози запровадження санкцій проти Російської Федерації через події в Сирії, а після переговорів у «нормандському форматі» Президент Франції Франсуа Олланд і канцлер Німеччини Анґела Меркель залишилися, щоб обговорити з Путіним ситуацію навколо Алеппо. Щоправда, кремлівському лідеру не вдалося переконати своїх співрозмовників, оскільки після зустрічі з ним і Олланд, і Меркель говорили про військові злочини російського і сирійського режиму.

«Загроза санкцій повинна була б стати логічним наслідком цього висновку. Проте, слова про санкції було в останній момент з заключного документу вилучено. Як стверджують західні ЗМІ – через позицію Прем’єр-міністра Італії Маттео Ренці. Рим, як відомо, має особливі відносини з Москвою», – зауважив публіцист, додавши, що Ренці не єдиний, хто прагне зменшити покарання для Путіна за планомірне знищення мирних жителів Сирії.

За його словами, підтримують очільника італійського уряду грецький прем’єр, лівий популіст Алексіс Ципрас і угорський прем’єр, правий популіст Віктор Орбан. Нині вони діють досить обережно, оскільки їхня безвідповідальна політика перетворила Грецію і Угорщину на країни, залежні від допомоги ЄС, тобто від позиції Німеччини і Франції. І, тим не менше, їхніх можливостей вистачає для коригування документів.

«На відміну від української кризи, події в Сирії безпосередньо впливають на західну громадську думку і позицію виборців. Німці, британці та французи тут налаштовані куди серйозніше за італійців і греків», – наголосив автор.

На його думку, саме тому традиційним для Євросоюзу компромісом між жорсткою позицією одних і колабораціонізмом інших стають вже ухвалені рішення. Зокрема, в цій ситуації йдеться про санкції, які ЄС уже затвердив через Крим і Донбас.

«Якщо навіть тільки ці санкції збережуться, 2017 року російські кампанії не зможуть перекредитуватися. Шлях на західні ринки запозичень буде їм як і раніше закритий. Російській економіці буде завдано удар, від якого вона вже не оговтається. На тлі вичерпання резервів це може стати прелюдією до краху путінського режиму», − зазначив журналіст.

Він підкреслив, що Путін це чудово розуміє, про що свідчить активно дипломатична робота над пом’якшенням санкцій. Завдяки цьому вдалося домогтися певного результату, проте кремлівським дипломатам завадило Алеппо.

«Саме зараз санкції, запроваджені за Донбас, стають головним важелем тиску на Росію. І можуть допомогти вирішити як проблеми України, так і проблеми Сирії. А, можливо – якщо удар виявиться руйнівним – і проблеми самої Росії», – підсумував Портніков.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ