туберкульоз
Щороку в Україні вчасно не виявляють 22,5% випадків, що призводить до поширення туберкульозу

Україна опинилася серед 30 країн із найвищим показником захворюваності на туберкульоз. Про це йдеться у Глобальному звіті Всесвітньої організації охорони здоров’я, передає МОЗ.

За минулий рік захворюваність українців на туберкульоз склала 91,0 на 100 тисяч населення, однак за інформацією епіднагляду – 70,5. Такі дані вказують на те, що щороку в Україні вчасно не виявляють 22,5% усіх випадків, що призводить до подальшого поширення туберкульозу серед мешканців країни.

«В Україні також залишається напружена епідеміологічна ситуація щодо мультирезистентного туберкульозу (далі – МР ТБ). ВООЗ внесла Україну до списку з 30 країн світу з найвищим тягарем МР ТБ, з оціночною кількістю випадків – 22 тисячі випадків МР ТБ в 2015 році. За даними рутинного епіднагляду, виявлено в 2015 році лише 8440 випадків МР ТБ, що свідчить про значне його недовиявлення та потребує прийняття невідкладних заходів. За результатами загальнонаціонального епідеміологічного дослідження щодо хіміорезистентного туберкульозу з дотриманням міжнародних стандартів, що проводилось в 2013 – 2014 роках, поширеність мультирезистентності в Україні серед нових та раніше пролікованих випадків ТБ склала 24,1% і 58,1% відповідно», – наголошується у повідомленні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ